so 2.4.2022 Okrašlovací spolek zve na jarní úklid Škrovádu a pálení Morany

Okrašlovací spolek Škrovád se připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko zaměřené na úklid černých skládek a nepořádku, byť jich je naštěstí čím dál méně. Letos se zaměříme na levobřežní průhony.

Každý, komu není vzhled okolí lhostejný, je zván. Čím více nás bude, tím více toho budeme moci projít a třeba zajdeme i do města. Máte-li, vezměte pracovní rukavice, hrábě, pytle a třeba kolečko, ostatním poskytneme.

Pokud víte o nějaké skládce na území města a hlavně Škrovádu už teď, tak ji buď:

• zlikvidujte sami v rámci vycházky (klidně pak vyfoťte před a po a pošlete nám), nebo
  • nahlaste údržbě přes mobilní aplikaci Zlepšeme Česko a sledujte vývoj přes mapu www.zmapujto.cz, nebo
  • nám ji nahlaste a my se na ni v sobotu zaměříme:

Budeme se snažit zmapovat další zapojené organizace, abychom zbytečně nešli dvakrát na jedno místo.

Sraz na návsi ve Škrovádě v sobotu 2.4.2022. v 8:55.

Předpokládaný konec úklidu ve 11h na návsi.

Poté přesun do Olšiny, kde se symbolicky rozloučíme se zimou vypuštěním Morany, zkusíme pečení placek nebo vlastních špekáčků na ohništi. Soutěž ve šplhu po laně a možná i další soutěže.

Za spolek organizuje R. Koblížek, tel. 466440042.

úklid Škrovádu a pálení Morany – (Slatiňany (okres Chrudim)) – číslo akce 32961 | Ukliďme Česko (uklidmecesko.cz)